Žurnalas “Lietuvos akušerija ir ginekologija” 2013 m. rugsėjo mėn. numeryje paskelbė straipsnį, skirtą apžvelgti naujausią literatūrą apie planuotų gimdymų ne ligoninėje saugumą.

Straipnio autorės – Akvilė Esmantienė LSMU MA Akušerijos ir ginekologijos klinikos rezidentė, doc. Dalia Regina Railaitė LSMU MA Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė, Mikroinvazinės ir plastinės ginekologijos sektoriaus vadovė ir prof. Daiva Vaitkienė LSMU MA Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė, Onkoginekologijos sektoriaus vadovė.

Straipsnyje apžvelgiami per pastaruosius 10 metų skelbti tyrimai apie planuotus gimdymus ne ligoninėje, kuriuose lyginami mažos rizikos gimdyvių planuotai gimdžiusių namuose ir ligoninėje rezultatai. Į apžvalgą įtraukta 11 tyrimų, kurių metu analizuotas bei lygintas perinatalinis mirtingumas, naujagimių ir gimdyvių baigtys.

Visą straipsnį galite atsisiųsti čia (pdf).

 

Žurnalas “Lietuvos akušerija ir ginekologija” yra Lietuvos akušerijos ir ginekologijos draugijos leidžiamas recenzuojamas ketvirtinis leidinys.

Šis žurnalas yra skirtas gydytojams akušeriams ginekologams, neonatologams, akušerėms ir besidomintiems moters ir vaiko sveikatos priežiūra. Žurnalo leidėjų tikslas – skatinti specialistų, dirbančių moters sveikatos apsaugos srityje, profesinį tobulėjimą, plėtoti akušerijos ir ginekologijos mokslą bei akademinę discipliną, propaguoti mokslo duomenimis pagrįstą mediciną tobulinant moters sveikatos priežiūrą, gerinti visuomenės sveikatą.

Žurnalas patvirtintas Lietuvos mokslų tarybos ir įtrauktas į prestižinių (cituojamų) medicinos mokslo leidinių sąrašą.