Mes esame neformali šeimų bendruomenė, palaikanti gimdymo ne stacionare idėją, propaguojanti natūralų gimdymą ir gimimą, siekianti didesnio nėščiosios ir gimdyvės sveikatos priežiūros sistemos humanizavimo Lietuvoje ir palankesnio gimdymo ir gimimo – kad ir kur jis vyktų.
 
Mes domimės natūralių gimdymų, gimdymų ne stacionare tema užsienyje, stebime procesus kaimyninėse ir kitose Europos šalyse, kaupiame ir analizuojame mokslinius tyrimus, profesionalų straipsnius, kitą aktualią informaciją šia tema. Tuo, ką sužinome ir patiriame patys, norime pasidalinti su jumis. Tam ir skirta ši svetainė.
 
Taip pat ieškome advokatų gimdymui ir gimimui, motinai, šeimai ir vaikui, kurie planuotai renkasi gyvybę pasitikti natūraliu būdu. Nes tai yra normalu. Saugu. Gera. Nes gimdymas ir gimimas nepelnytai yra apipinti baimėmis ir mitais, kartais net tapatinami su liga, košmaru, vienu labiausiai moteris traumuojančių gyvenimo įvykių.
 
Jei taip būtų, žmonija tiesiog nebūtų išlikusi.

Gimdymas ir gimimas tiek tėvams, tiek vaikui gali tapti viena gražiausių gyvenimo švenčių. Kai į jį  žvelgiama pagarbiai, atvirai, su pasitikėjimu.

Be to, Lietuvos šeimas vienijančių ir joms dirbančių organizacijų vardu mums atstovaujanti iniciatyvinė grupė siekia sureguliuoti gimdymų ne stacionare klausimą Lietuvoje.  Visas naujienas apie šio klausimo sprendimą taip pat rasite šioje svetainėje.
 
Už pagalbą dėkojame teisininkams: Jolitai Mikalkevičiūtei, Onai Valainienei, Elenai Kosaitei-Čypienei, Erikai Juozaitienei, Rokui Janauskui.
 
 

Gimties teisių gynimo iniciatyvos „Gimimas LT“uždaviniai:

 – Siekti, kad Lietuvoje teisės aktais būtų nustatyta planuoto gimdymo ne ligoninėje tvarka. Tai padarius, būtų sudarytos galimybės šeimoms pasirinkti, kur, kaip ir su kuo gimdyti, o medikams – suteikti profesionalią ir tinkamą pagalbą gimdančiosioms ne ligoninėje, taip pat atvertų kelią steigtis alternatyviems natūralaus gimdymo centrams.

– Kurti atsvarą akušerinėje praktikoje dažnai taikomam agresyviam medicinos ir farmacijos modeliui ir kartu keisti Lietuvos sveikatos politiką – tebūnie ji orientuota į sveikatos prevenciją, šeimai palankią aplinką ir medikų bei visuomenės bendradarbiavimą, pradedant nuo pirmųjų gyvenimo akimirkų!

– Skatinti dialogą tarp asmens, visuomenės, specialistų ir institucijų, kad, objektyviai ir pagrįstai įvertinus situaciją, būtų priimti šeimai ir valstybei palankiausi sprendimai gimties srityje.

– Skleisti naujausią, faktais ir tyrimais pagrįstą informaciją apie gimdymus ne ligoninėje ir gimdymą apskritai, šitokiu būdu keičiant visuomenės nuomonę, padedant atsikratyti nepagrįstų stereotipų ir humanizuojant gimties sampratą bei praktiką Lietuvoje, skatinant, kad naujausios rekomendacijos, palankios priežiūros iniciatyvos būtų realiai, o ne dokumentuose įgyvendinamos Lietuvoje.

– Savo pavyzdžiu tvirtinti, kad tik sąmoningai ir atsakingai suvokiamas ir netrikdomai mamos išgyvenamas gimdymas yra didžiausia gyvenimo pradžios dovana ir mažyliui, ir motinai, ir visuomenei, kad ji kurtųsi sveika, bendruomeniška ir pozityvi.

– Domėtis natūralių gimdymų, gimdymų ne stacionare tema užsienyje, stebėti procesus kaimyninėse ir kitose Europos šalyse, megzti ir palaikyti ryšius su jų atstovais, gimčiai palankesnę aplinką bendromis jėgomis kuriant visame pasaulyje.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą, taip pat visus mūsų straipsnius, spaudos pranešimus ir kitą medžiagą rasite mūsų svetainėje www.gimimas.lt