1. Teisė. Mažos komplikacijų rizikos Danijos gimdyvės gali pasirinkti iš dviejų gimdymo būdų. Pirma, nėštumo metu lankytis pas šeimos gydytoją ir sveikatos priežiūros įstaigos akušerę, o prasidėjus gimdymui, išsikviesti akušerę iš ligoninės. Šiuo atveju akušerė veikia pagal ligoninėje, t. y. savo darbo vietoje, numatytas darbo normas, pvz., pasibaigus pamainai, viena akušerė išvyksta namo, atvyksta kita. Antrasis būdas – visą ar iš dalies nėštumo eigą ir visą gimdymą prižiūri , taip pat naujagimio būklę įvertina privačiai praktikuojanti akušerė . Tai užtikrina nuoseklią priežiūrą, patikimesnį ir saugesnį gimdyvės ir akušerio santykį. Moters teisę į akušerinę priežiūrą nėštumo metu ir jos pagalbą gimdant namuose numato Danijos sveikatos įstatymo 18 skyrius.
  2. Statistika.
  3. Tyrimai. 1997 m. paskelbta metaanalizė, skirta įvertinti, ar gimdymas namuose yra saugus. Lyginti planuoti gimdymai namuose ir planuoti gimdymai ligoninėse. Vertinti 24 097 mažos rizikos moterų gimdymai, kreipiant dėmesį į pogimdinį mirtingumą, sergamumą, Apgar skalės rodiklius, intervencijas ir kt. Padaryta išvada, kad planuotas gimdymas namuose yra priimtina alternatyva žemos rizikos nėščiosioms ir kad gimdant namose fiksuojama mažiau medicininių intervencijų . (Žr. Olsen, Ole MSc, Meta-analysis of the Safety of Home Birth, Birth. 24(1):4-13, March 1997)
  4. Akušerio praktika. Tai, kad akušeris privalo mokėti priimti gimdymą namuose, numatoma akušerio kompetencijas apibrėžiančiame dokumente (Kompetenceprofil for den nyuddannede jordemoder). Čia taip pat nurodoma, kad akušeris privalo gerbti gimdyvės pasirinkimą, kur ir kokiu būdu jai gimdyti bei suvokti gimdymą kaip natūralų procesą.
  5. Apmokėjimas. Pirmojo būdo planuotas gimdymas namuose (akušerė atvyksta iš numatytos sveikatos priežiūros įstaigos) yra apmokamas valstybės. Antrojo būdo planuotas gimdymas namuose (sutartis su privačiai praktikuojančia akušere) yra apmokamas asmeniškai (klientų).
  6. Kita. Kai kuriais atvejais ir privačiai praktikuojančios akušerės paslaugos, priimant gimdymą namuose, gali būti apmokamos valstybės. Pvz., nuo 1991 m. Vakarų Zelandijoje, viename iš Danijos regionų, šis gimdymo būdas visiškai finansuojamas, nes yra paskaičiuota, kad šitokiu būdu taupomi valstybės pinigai : visa gimdymo priėmimo paslauga šiuo atveju kainuoja 13,9 tūkst. Danijos kronų, o įprastas (be komplikacijų) gimdymas sveikatos priežiūros įstaigos stacionare – daugiau nei 17 tūkst. kronų (neįskaičiavus nuskausminamųjų ir kt.).
  7. Nuorodos. „Akušerio kompetencijų profilis“ ir kita medžiaga www.jordemoderforeningen.dk
    Svetainė apie gimdymus namuose Danijoje www.hjemmefoedsel.net/why.asp