1. Teisė. Nyderlanduose namuose gimdančioms moterims suteikiama akušerinė pagalba ir pogimdyminė akušerinė priežiūra. Akušeriams veiklos autonomija Nyderlanduose užtikrinta nuo 1865 m.
  2. Statistika. Šioje šalyje namuose gimdo didžiausias procentas moterų, palyginti su kitomis Vakarų šalimis – apie 30%.
  3. Tyrimai. 2009 m. paskelbta išsamus tyrimas, skirtas perinataliniam mirtingumui ir sergamumui, planuotai gimdant namuose ir planuotai gimdant ligoninėse, įvertinti. Tirtos 529 688 mažos rizikos gimdyvės. Vertinti tokie faktoriai kaip intranatalinė ir naujagimio mirtis. Padaryta išvada, kad planuotas gimdymas namuose moterims su maža komplikacijų rizika nepadidina perinatalinio mirtingumo ir sunkių sveikatos sutrikimų galimybės , numatant galimybę gauti profesionalią akušerinę pagalbą namuose ir transportavimą , esant reikalui . (Žr. De Jonge A, van der Goes BY, Ravelli AC, Amelink-Verburg MP, Mol BW, Nijhuis JG, et al. Perinatal mortality and morbidity in a nationwide cohort of 529,688 low-risk planned home and hospital births. BJOG 2009)
  4. Akušerio praktika. Nyderlanduose veikia Karališkoji akušerių organizacija, Nyderlandų akušerijos ir ginekologijos asociacija, kurių pastangomis kartu su Nacionaline namų gydytojų sąjunga bei Sveikatos apsaugos draudimo taryba yra sudarytas „Akušerijos vadovas“ (2003), pateikiantis informaciją apie individualią akušerio praktiką, akušerio bendradarbiavimą su kitomis institucijomis, rizikos faktorių įvertinimą ir kt.
  5. Apmokėjimas.
  6. Kita. Ribojama, kad gimdymas namuose nerekomenduojamas, jei 30 km spinduliu nėra pasiekiamos ligoninės, kurioje būtų teikiamos akušerinės paslaugos.
  7. Nuorodos.