1. Teisė. Suomijoje planuotai namie gimstančius vaik us gali priimti akušeris arba gydytojas akušeris-ginekologas . Šiuo metu Suomijoje yra rengiamas gimdymus namuose reglamentuojantis įstatymas. Iki naujojo įstatymo pasirodymo gimdymas namuose teisiškai grindžiamas Paciento padėties ir teisių įstatymu (Laki potilaan asemasta ja oikeuksista, 1993). Šio įstatymo 2.3 skyrius garantuoja kiekvieno paciento teisę į sveikatos priežiūrą, užtikrina, kad privatus paciento gyvenimas bei įsitikinimai yra gerbiami ir kad sveikatos priežiūra yra vykdoma atsižvelgiant į paciento nuomonę.
  2. Statistika. Šiuo metu Suomijoje planuotai namuose gimsta mažiau nei 1% kūdikių.
  3. Tyrimai.
  4. Akušerio praktika. Tarp gimdyvės ir akušerio ar akušerio ginekologo sudaroma laisvos formos sutartis. Sutartyje nurodoma, kad namie planuoti gimdyti gali mažos komplikacijų rizikos nėštumą turinti, išnešioto vaikelio laukianti (nėštumas nuo 38+0 iki 41+6 savaitės), sveika gimdyvė. Atsakomybė uz pagalbą gimdymo metu tenka akušeriui ar akušeriui ginekologui. Jei akušeris ar gydytojas mano esant būtinybę gimdymą tęsti ligoninėje, gimdyvė privalo paklusti tokiam reikalavimui. Po gimdymo akušeris ar akušeris ginekologas įsipareigoja apžiūrėti gimdyvę, esant reikalui, mokyti ją žindyti bei padėti pasirūpinti naujagimiu. Po gimdymo akušeris ar akušeris ginekologas išvyksta ne anksčiau kaip po 2 valandų, paskui aplanko šeimą praėjus 1–2 dienoms ir vėliau; paskutinį kartą jis šeimą aplanko praėjus 1–2 mėnesiams po gimdymo.
  5. Apmokėjimas.
  6. Kita. Suomijoje yra įsteigta gimdymus namuose skatinanti organizacija „Aktyvus gimdymas“ (Aktiivinen syynnytys ry). Ši organizacija kaupia duomenis apie akušerius, gydytojus akušerius ginekologus, kurie nori padėti moterims, planuotai gimdančioms namuose.
  7. Nuorodos.
    Paciento padėties ir teisių įstatymas http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1992/19920785
    Organizacija „Aktyvus gimdymas“ http://www.aktiivinensynnytys.fi