Atlikti moksliniai tyrimai, kuriuose siekta įvertinti gimdymo ligoninėje ir už jos ribų rezultatus, rodo, kad gimti namuose yra taip pat saugu, kaip ir ligoninėje, jei šeima planavo gimdymą iš anksto, bendradarbiavo su akušeriais ir akušeriais ginekologais, jei 37 nėštumo savaitę motinos ir vaiko sveikatos būklė buvo įvertinta kaip mažai komplikacijų rizikos turinti.

Kai kurie tyrimai liudija, kad ne stacionare gimti ne tik saugu, bet ir naudinga: vaikai, planuotai gimę namuose ar gimdymo centruose, dalyvaujant akušerei, ilgiau gauna mamytės pienelį ir būna pozityviau auginami.

O prenatalinės ir perinatalinės psichologijos atstovai sako, kad kūdikio iki gimimo ir iš karto po gimimo išgyvenamos patirtys daro didžiulę įtaką visam tolesniam jo gyvenimui. Kokios tos patirtys bus, labai didele dalimi priklauso nuo mamos būsenos gimdymo metu ir iš karto po. O ši būsena, tvirtina psichologai, yra lemiama ir gimdymo metu mamą supančios aplinkos, pasitikėjimo šalia esančiais žmonėmis, pagarbos mamos kūnui ir norams bei kitų subtilių veiksnių, kurie namuose gali būti palankesni nei ligoninėje.

Posted in: DUK