Gimdymo ne stacionare tvarka užsienio šalyse yra skirtinga. Kai kuriose šalyse (pvz., Lenkija, Vengrija) gimdymą už stacionaro ribų planuotai namuose gimdyti pasirinkusios šeimos už viską apmoka pačios.

Kitur, pvz., Švedijoje, sprendimai priklauso nuo apskrities: nuo 2002 m. Stokholmo apskrityje gimdymas namuose visiškai finansuojamas bendrąja tvarka, kituose regionuose šeimos apmoka pačios. Akušerės paslaugas beveik visuose Italijos regionuose apmoka gimdyvė. Emilijos-Romanijos, Trento regionuose valstybė padengia dalį išlaidų ir tik Turine planuoto gimdymo namuose atveju akušerės paslaugos gimdyvei nieko nekainuoja.

Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Austrijoje ir kai kuriose kitose šalyse gimdymą namuose visiškai padengia valstybė (kai kada tik tais atvejais, jei atvyksta ne privačiai praktikuojanti, bet priskirtoje sveikatos priežiūros įstaigoje dirbanti akušerė). Kai kur į valstybės finansuojamas gimdymo paslaugas įtraukta ir 10 dienų ar ilgesnė pogimdyminė priežiūra, pvz., Šveicarijoje, Belgijoje.

Posted in: DUK