Sudarius gydytojams akušeriams ginekologams ir akušeriams galimybę akušerines paslaugas legaliai teikti už gimdymo stacionaro ribų, išsiplėstų jų veiklos ribos. Akušeriams daugėtų galimybių gerinti savarankiškai įgyjamus profesinius įgūdžius priimti normalius natūralius gimdymus. Planuotų gimdymų ne stacionare atveju medikai geriau ir efektyviau suteiktų pagalbą tokių gimdymų rizikos atvejais: gimdymą ne gimdymo stacionare priimančio profesionalo jie iš anksto būtų įspėti apie gresiančias komplikacijas, todėl turėtų reikiamas žinias pasiruošti darbui iš anksto. Svarbu, kad teisės aktais reglamentuojant planuotus gimdymus ne gimdymo stacionare būtų aiškiai išskirstytos profesionalų ir tėvų atsakomybės, išvardytos motinos ir naujagimio būklės komplikacijos, nurodyta, kaip į jas reaguoti ir kt.

Be to, teisės aktais sudarius galimybę gydytojams akušeriams ginekologams ir akušeriams teikti akušerinę pagalbą planuotai ne stacionare gimdančioms gimdyvėms, galima būtų fiksuoti realią ne stacionare įvykstančių (planuotų ir neplanuotų) gimdymų statistiką.

Medicinos praktikai ir teoretikai įgytų galimybę gauti išsamių duomenų apie planuotai ne gimdymo stacionare vykstančius gimdymus: koks jų skaičius, kokia to skaičiaus kitimo dinamika, kokia pasirinkimo motyvacija, kokios motinos ir naujagimio rizikos bei kaip jos kinta ir pan. Šiuo metu Lietuvoje nėra nei šios srities statistikos, nei patikimų, išsamių tyrimų.

Posted in: DUK